اجرای استراتژی

نود درصد استراتژی‌هایی که به خوبی

تدوین شده‌اند در اجرا با شکست مواجه می‌شوند

اجرای استراتژی فرایندی پیچیده و بهم پیوسته است که شامل برنامه­ ریزی، تصمیم‌ ­گیری و مهم‌ تر از همه کارکنانی است که برای اطمینان از تحقق اهداف باید متفاوت فکر کنند و متفاوت عمل کنند. یک استراتژی صحیح فقط شروع سفر است، و ناکامی‌­ها معمولاً هنگامی اتفاق می­‌افتد که ابتکار عمل از مرحله برنامه‌­ ریزی به سمت مرحله اجرا پیش می­‌رود و افراد بیشتری را در سراسر شرکت درگیر می‌­کند. مسائل سازمانی و عدم همسویی می‌­تواند مقاومت‌­های سازمانی را تقویت کرده و به طور کلی سبب توقف روند حرکت سازمان به سمت چشم‌­ اندازش شود، اگر آن را متوقف هم نکند در بهترین حالت سبب کُند شدن این روند خواهد شد.

خیلی وقت­‌ها برنامه­‌ها به این دلیل شکست نمی­‌‍خورند که بد تعریف شده­‌اند بلکه عدم موفقیت آن­ها به دلیل اجرای بد است. انجام کارهای روزمره کسب‌­ و کار متفاوت از پیشبرد استراتژی است.

اجرای موفقیت ­آمیز استراتژی نه یک اصلاح اساسی فرآیند است و نه یک فرمول مکانیکی برای کارایی است. اجرای استراتژی با توجه به تفاوت در ساختارهای سازمانی، سبک‌­های رهبری، فرهنگ سازمانی، و پویایی محیطی حتی یک نسخه واحد هم ندارد.  بعد از سال­‌ها کار با بسیاری از شرکت‌­ها و سازمان­‌ها ما چارچوبی را توسعه داده­‌ایم که معماری منحصربه‌­فردی را برای اجرای استراتژی در هر شرکت فراهم می­‌کند.

رویکرد گروه ناب در اجرای استراتژی

exe1

ذهنیت

ذهنیت شاید کمترین عامل درک شده از سوی سازمان­‌ ها، و البته مهمترین عامل اجرای استراتژی است. این عامل یک موتور محرکه در اجرای استراتژی است. مدل ذهنی تفکر که به عنوان عامل نرم یا ناملموس تلقی می­‌شود….

 

اطلاعات بیشتر…

کارت امتیازی متوازن

کارت امتیازی متوازن

اجرای موفقیت‌ ­آمیز استراتژی اغلب به مهارت‌ ­ها و قابلیت‌­ های جدیدی در بین رهبران و کارکنان نیاز دارد. ایده ایجاد قابلیت برای مقابله با چالش‌­های جدید کسب‌ و کار لزوما انقلابی نیست.در حقیقت، مشکل اصلی که بسیاری…

 

اطلاعات بیشتر…

exe2

همسویی

همسویی سازمانی شرط لازم برای اجرای استراتژی یک سازمان یا شرکت است. از آنجا که اجرای استراتژی نتیجه جمعی از هزاران تصمیم و اقدام کارکنان در سطوح مختلف سازمان است، لذا کارکنان باید با استراتژی همسو شوند….

 

اطلاعات بیشتر…

exe3

سیستم قابلیت‌ها

اجرای موفقیت‌ ­آمیز استراتژی اغلب به مهارت‌ ­ها و قابلیت‌­ های جدیدی در بین رهبران و کارکنان نیاز دارد. ایده ایجاد قابلیت برای مقابله با چالش‌­های جدید کسب‌ و کار لزوما انقلابی نیست. تعجبی ندارد که تنها چند قابلیت محدود…

 

اطلاعات بیشتر…

این معادله سه نیروی حیاتی قدرتمندِ اجرای استراتژی را مشخص می­‌کند: قابلیت، همسویی و ذهنیت. گروه ناب دريافته است كه شركت­‌ها هنگامی سریعتر به نتايج بهتري دست مي‌يابند که کارکنان خود را با استراتژی همسو ­کنند، ذهنيت مناسبي براي چالش اجرا همراه با احساس فوريت و درک علت وجودی داشته باشند و بر قابليت­‌هاي لازم براي اجرا را کسب کرده­‌اند. دستیابی به کاملترین پتانسیل یک استراتژی مستلزم کسب هر سه نیرو است – چه اجرا در سطح سازمانی مطرح باشد و چه در زمینه بخشی خاص.

دستیابی به اجرای استراتژی با شبیه‌‍­ سازی کسب‌ ­و کار و یادگیری تجربی

در حین اجرای استراتژی، شرکت­‌ها منابع و زمان رهبری قابل توجهی را صرف ایجاد همسویی، ذهنیت و قابلیت می­‌کنند. با این حال، جلسات، ارائه پاورپوینت و رویدادهای خارج از محل شرکت معمولاً نمی‌­توانند تأثیرات مورد انتظار را ایجاد کنند، زیرا پیام‌رسانی در بین افراد از بین می­‌ر­ود. روش­‌های سنتی به شدت به ارتباط یک طرفه متکی است و تعامل از دست رفته را در سطح عمیق تشدید می­‌کنند. در نتیجه، یک استراتژی که در اصل خوب به نظر می­‌رسید شروع به پراکنده شدن و حرکت در  جهت‌­های مختلف می­‌کند.

با بهره­‌گیری از شبیه­‌ سازی­‌ های کسب­‌ و کار اختصاصی و ابزارهای یادگیری تجربی، گروه ناب با سازمان‌­ها در اجرای استراتژی برای مشارکت عمیق کارکنان، تسریع در اجرا و ارائه نتایج کسب‌­وکار ملموس همکاری می­‌کند. رویکرد منحصربه‌­فرد گروه ناب، در ایجاد یک سیستم قابلیت منحصربه‌­فرد، همسویی، رشد مهارت و تغییر رفتار لازم برای اجرای استراتژی پشتیبانی ­می‌­کند. برای یک شرکت، دستاورد اجرا در قالب نتایج نهایی ملموس و قابل اندازه‌گیری قابل مشاهده است، که در همه موارد از رشد درآمد گرفته تا افزایش رضایت مشتری و تعامل کارکنان مشهود خواهد بود.

ما به رهبران کمک می­‌کنیم تا استراتژی­‌های انتزاعی و داده­‌محور را برای کارکنان معنی‌دار و عملی سازند. ما با رهبران همکاری می­‌کنیم تا برنامه­‌های یکپارچه برای درگیر کردن قلب و ذهن کارکنان برای از بین بردن شکاف عملکرد، و همچنین طراحی ساختارها و نقش­‌های سازمانی برای دستیابی مداوم و پرشتاب به نتایج، ایجاد کنند.

نتایج قابل انتظار از خدمات ما

 

  • باز تعریف نقش­‌های سازمانی به منظور پیاده٬سازی استراتژی با در نظرگرفتن مقاومت­‌های ساختاری و عدم به چالش کشیدن نظم کنونی
  • تمرکز بر عناصر اصلی سازمانی
  • حداقل مداخله برای حداقل دگرگون‌سازی
  • رویکرد پایین به بالا در اجرا
  • حذف موانع سازمانی
  • آمادگی سازمان برای اجرای استراتژی
تماس با مابرای ارتباط با کارشناسان ما کلیک کنید
افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است

بینش‌های مرتبط