اجرای استراتژی

نود درصد استراتژی‌هایی که به خوبی

تدوین شده‌اند در اجرا با شکست مواجه می‌شوند

اجرای استراتژی فرایندی پیچیده و بهم پیوسته است که شامل برنامه­ریزی، تصمیم‌­گیری و مهم‌تر از همه کارکنانی است که برای اطمینان از تحقق اهداف باید متفاوت فکر کنند و متفاوت عمل کنند. یک استراتژی صحیح فقط شروع سفر است، و ناکامی‌­ها معمولاً هنگامی اتفاق می­‌افتد که ابتکار عمل از مرحله برنامه‌­ریزی به سمت مرحله اجرا پیش می­‌رود و افراد بیشتری را در سراسر شرکت درگیر می‌­کند. مسائل سازمانی و عدم همسویی می‌­تواند مقاومت‌­های سازمانی را تقویت کرده و به طور کلی سبب توقف روند حرکت سازمان به سمت چشم‌­اندازش شود، اگر آن را متوقف هم نکند در بهترین حالت سبب کُند شدن این روند خواهد شد.

خیلی وقت­‌ها برنامه­‌ها به این دلیل شکست نمی­‌‍خورند که بد تعریف شده­‌اند بلکه عدم موفقیت آن­ها به دلیل اجرای بد است. انجام کارهای روزمره کسب‌­وکار متفاوت از پیشبرد استراتژی است.

اجرای موفقیت ­آمیز استراتژی نه یک اصلاح اساسی فرآیند است و نه یک فرمول مکانیکی برای کارایی است. اجرای استراتژی با توجه به تفاوت در ساختارهای سازمانی، سبک‌­های رهبری، فرهنگ سازمانی، و پویایی محیطی حتی یک نسخه واحد هم ندارد.  بعد از سال­‌ها کار با بسیاری از شرکت‌­ها و سازمان­‌ها ما چارچوبی را توسعه داده­‌ایم که معماری منحصربه‌­فردی را برای اجرای استراتژی در هر شرکت فراهم می­‌کند.

رویکرد گروه ناب در اجرای استراتژی

exe1

ذهنیت

ذهنیت شاید کمترین عامل درک شده از سوی سازمان­‌ها، و البته مهمترین عامل اجرای استراتژی است. این عامل یک موتور محرکه در اجرای استراتژی است. مدل ذهنی تفکر که به عنوان عامل نرم یا ناملموس تلقی می­‌شود….

 

اطلاعات بیشتر…

exe2

همسویی

همسویی سازمانی شرط لازم برای اجرای استراتژی یک سازمان یا شرکت است. از آنجا که اجرای استراتژی نتیجه جمعی از هزاران تصمیم و اقدام کارکنان در سطوح مختلف سازمان است، لذا کارکنان باید با استراتژی همسو شوند….

 

اطلاعات بیشتر…

exe3

سیستم قابلیت‌ها

اجرای موفقیت‌­آمیز استراتژی اغلب به مهارت‌­ها و قابلیت‌­های جدیدی در بین رهبران و کارکنان نیاز دارد. ایده ایجاد قابلیت برای مقابله با چالش‌­های جدید کسب‌وکار لزوما انقلابی نیست. تعجبی ندارد که تنها چند قابلیت محدود…

 

اطلاعات بیشتر…

این معادله سه نیروی حیاتی قدرتمندِ اجرای استراتژی را مشخص می­‌کند: قابلیت، همسویی و ذهنیت. گروه ناب دريافته است كه شركت­‌ها هنگامی  سریعتر به نتايج بهتري دست مي‌يابند که کارکنان خود را با استراتژی همسو ­کنند، ذهنيت مناسبي براي چالش اجرا همراه با احساس فوريت و درک علت وجودی داشته باشند و بر قابليت­‌هاي لازم براي اجرا را کسب کرده­‌اند. دستیابی به کاملترین پتانسیل یک استراتژی مستلزم کسب هر سه نیرو است – چه اجرا در سطح سازمانی مطرح باشد و چه در زمینه بخشی خاص.

دستیابی به اجرای استراتژی با شبیه‌‍­سازی کسب‌­وکار و یادگیری تجربی

در حین اجرای استراتژی، شرکت­‌ها منابع و زمان رهبری قابل توجهی را صرف ایجاد همسویی، ذهنیت و قابلیت می­‌کنند. با این حال، جلسات، ارائه پاورپوینت و رویدادهای خارج از محل شرکت معمولاً نمی‌­توانند تأثیرات مورد انتظار را ایجاد کنند، زیرا پیام‌رسانی در بین افراد از بین می­‌ر­ود. روش­‌های سنتی به شدت به ارتباط یک طرفه متکی است و تعامل از دست رفته را در سطح عمیق تشدید می­‌کنند. در نتیجه، یک استراتژی که در اصل خوب به نظر می­‌رسید شروع به پراکنده شدن و حرکت در  جهت‌­های مختلف می­‌کند.

با بهره­‌گیری از شبیه­‌سازی­‌های کسب­‌وکار اختصاصی و ابزارهای یادگیری تجربی، گروه ناب با سازمان‌­ها در اجرای استراتژی برای مشارکت عمیق کارکنان، تسریع در اجرا و ارائه نتایج کسب‌­وکار ملموس همکاری می­‌کند. رویکرد منحصربه‌­فرد گروه ناب، در ایجاد یک سیستم قابلیت منحصربه‌­فرد، همسویی، رشد مهارت و تغییر رفتار لازم برای اجرای استراتژی پشتیبانی ­می‌­کند. برای یک شرکت، دستاورد اجرا در قالب نتایج نهایی ملموس و قابل اندازه‌گیری قابل مشاهده است، که در همه موارد از رشد درآمد گرفته تا افزایش رضایت مشتری و تعامل کارکنان مشهود خواهد بود.

ما به رهبران کمک می­‌کنیم تا استراتژی­‌های انتزاعی و داده­‌محور را برای کارکنان معنی‌دار و عملی سازند. ما با رهبران همکاری می­‌کنیم تا برنامه­‌های یکپارچه برای درگیر کردن قلب و ذهن کارکنان برای از بین بردن شکاف عملکرد، و همچنین طراحی ساختارها و نقش­‌های سازمانی برای دستیابی مداوم و پرشتاب به نتایج، ایجاد کنند.

نتایج قابل انتظار از خدمات ما

 

  • باز تعریف نقش­‌های سازمانی به منظور پیاده٬سازی استراتژی با در نظرگرفتن مقاومت­‌های ساختاری و عدم به چالش کشیدن نظم کنونی
  • تمرکز بر عناصر اصلی سازمانی
  • حداقل مداخله برای حداقل دگرگون‌سازی
  • رویکرد پایین به بالا در اجرا
  • حذف موانع سازمانی
  • آمادگی سازمان برای اجرای استراتژی
تماس با مابرای ارتباط با کارشناسان ما کلیک کنید


ارسال فایل

بینش‌های مرتبط

b2c-hero2
مارس 4, 2021

سرمایه‌گذاری مخاطره‌‌آمیز

صدها شرکت درحال مقدمه چینی برای توسعه سرمایه‌گذاری‌های مخاطره آمیز به امید دستیابی به آینده ای روشن وتوانایی ...
انحصار
نوامبر 16, 2020

انحصار و رقابت

برای اولین بار در سال 1911 ، دیوان عالی ایالات متحده دریافت كه شرکت استاندارد اویل از نیوجرسی، بزرگترین شرکت نفتی ...
رفاه
نوامبر 16, 2020

رقابت و رفاه

نقش سیاست‌های ضدانحصار به منظور ترویج و محافظت از رقابت، در نهایت ایجاد عدالت و رفاه مصرف‌کننده است ...
boy-girl-pulling-rope-playing-tug-war-park
نوامبر 16, 2020

انواع رقابت‌پذیری

در یک اقتصاد جهانی که به طور فزاینده‌ای بازار محور است، اقتصاد ملی برای توسعه و پیشرفت باید رقابتی ...