اجرای استراتژی

نود درصد استراتژی‌هایی که به خوبی

تدوین شده‌اند در اجرا با شکست مواجه می‌شوند

اجرای استراتژی فرایندی پیچیده و بهم پیوسته است که شامل برنامه­ ریزی، تصمیم‌ ­گیری و مهم‌ تر از همه کارکنانی است که برای اطمینان از تحقق اهداف باید متفاوت فکر کنند و متفاوت عمل کنند. یک استراتژی صحیح فقط شروع سفر است، و ناکامی‌­ها معمولاً هنگامی اتفاق می­‌افتد که ابتکار عمل از مرحله برنامه‌­ ریزی به سمت مرحله اجرا پیش می­‌رود و افراد بیشتری را در سراسر شرکت درگیر می‌­کند. مسائل سازمانی و عدم همسویی می‌­تواند مقاومت‌­های سازمانی را تقویت کرده و به طور کلی سبب توقف روند حرکت سازمان به سمت چشم‌­ اندازش شود، اگر آن را متوقف هم نکند در بهترین حالت سبب کُند شدن این روند خواهد شد.

خیلی وقت­‌ها برنامه­‌ها به این دلیل شکست نمی­‌‍خورند که بد تعریف شده­‌اند بلکه عدم موفقیت آن­ها به دلیل اجرای بد است. انجام کارهای روزمره کسب‌­ و کار متفاوت از پیشبرد استراتژی است.

اجرای موفقیت ­آمیز استراتژی نه یک اصلاح اساسی فرآیند است و نه یک فرمول مکانیکی برای کارایی است. اجرای استراتژی با توجه به تفاوت در ساختارهای سازمانی، سبک‌­های رهبری، فرهنگ سازمانی، و پویایی محیطی حتی یک نسخه واحد هم ندارد.  بعد از سال­‌ها کار با بسیاری از شرکت‌­ها و سازمان­‌ها ما چارچوبی را توسعه داده­‌ایم که معماری منحصربه‌­فردی را برای اجرای استراتژی در هر شرکت فراهم می­‌کند.

رویکرد گروه ناب در اجرای استراتژی

exe1

ذهنیت

ذهنیت شاید کمترین عامل درک شده از سوی سازمان­‌ ها، و البته مهمترین عامل اجرای استراتژی است. این عامل یک موتور محرکه در اجرای استراتژی است. مدل ذهنی تفکر که به عنوان عامل نرم یا ناملموس تلقی می­‌شود….

 

اطلاعات بیشتر…

exe2

همسویی

همسویی سازمانی شرط لازم برای اجرای استراتژی یک سازمان یا شرکت است. از آنجا که اجرای استراتژی نتیجه جمعی از هزاران تصمیم و اقدام کارکنان در سطوح مختلف سازمان است، لذا کارکنان باید با استراتژی همسو شوند….

 

اطلاعات بیشتر…

exe3

سیستم قابلیت‌ها

اجرای موفقیت‌ ­آمیز استراتژی اغلب به مهارت‌ ­ها و قابلیت‌­ های جدیدی در بین رهبران و کارکنان نیاز دارد. ایده ایجاد قابلیت برای مقابله با چالش‌­های جدید کسب‌ و کار لزوما انقلابی نیست. تعجبی ندارد که تنها چند قابلیت محدود…

 

اطلاعات بیشتر…

این معادله سه نیروی حیاتی قدرتمندِ اجرای استراتژی را مشخص می­‌کند: قابلیت، همسویی و ذهنیت. گروه ناب دريافته است كه شركت­‌ها هنگامی سریعتر به نتايج بهتري دست مي‌يابند که کارکنان خود را با استراتژی همسو ­کنند، ذهنيت مناسبي براي چالش اجرا همراه با احساس فوريت و درک علت وجودی داشته باشند و بر قابليت­‌هاي لازم براي اجرا را کسب کرده­‌اند. دستیابی به کاملترین پتانسیل یک استراتژی مستلزم کسب هر سه نیرو است – چه اجرا در سطح سازمانی مطرح باشد و چه در زمینه بخشی خاص.

دستیابی به اجرای استراتژی با شبیه‌‍­ سازی کسب‌ ­و کار و یادگیری تجربی

در حین اجرای استراتژی، شرکت­‌ها منابع و زمان رهبری قابل توجهی را صرف ایجاد همسویی، ذهنیت و قابلیت می­‌کنند. با این حال، جلسات، ارائه پاورپوینت و رویدادهای خارج از محل شرکت معمولاً نمی‌­توانند تأثیرات مورد انتظار را ایجاد کنند، زیرا پیام‌رسانی در بین افراد از بین می­‌ر­ود. روش­‌های سنتی به شدت به ارتباط یک طرفه متکی است و تعامل از دست رفته را در سطح عمیق تشدید می­‌کنند. در نتیجه، یک استراتژی که در اصل خوب به نظر می­‌رسید شروع به پراکنده شدن و حرکت در  جهت‌­های مختلف می­‌کند.

با بهره­‌گیری از شبیه­‌ سازی­‌ های کسب­‌ و کار اختصاصی و ابزارهای یادگیری تجربی، گروه ناب با سازمان‌­ها در اجرای استراتژی برای مشارکت عمیق کارکنان، تسریع در اجرا و ارائه نتایج کسب‌­وکار ملموس همکاری می­‌کند. رویکرد منحصربه‌­فرد گروه ناب، در ایجاد یک سیستم قابلیت منحصربه‌­فرد، همسویی، رشد مهارت و تغییر رفتار لازم برای اجرای استراتژی پشتیبانی ­می‌­کند. برای یک شرکت، دستاورد اجرا در قالب نتایج نهایی ملموس و قابل اندازه‌گیری قابل مشاهده است، که در همه موارد از رشد درآمد گرفته تا افزایش رضایت مشتری و تعامل کارکنان مشهود خواهد بود.

ما به رهبران کمک می­‌کنیم تا استراتژی­‌های انتزاعی و داده­‌محور را برای کارکنان معنی‌دار و عملی سازند. ما با رهبران همکاری می­‌کنیم تا برنامه­‌های یکپارچه برای درگیر کردن قلب و ذهن کارکنان برای از بین بردن شکاف عملکرد، و همچنین طراحی ساختارها و نقش­‌های سازمانی برای دستیابی مداوم و پرشتاب به نتایج، ایجاد کنند.

نتایج قابل انتظار از خدمات ما

 

 • باز تعریف نقش­‌های سازمانی به منظور پیاده٬سازی استراتژی با در نظرگرفتن مقاومت­‌های ساختاری و عدم به چالش کشیدن نظم کنونی
 • تمرکز بر عناصر اصلی سازمانی
 • حداقل مداخله برای حداقل دگرگون‌سازی
 • رویکرد پایین به بالا در اجرا
 • حذف موانع سازمانی
 • آمادگی سازمان برای اجرای استراتژی
تماس با مابرای ارتباط با کارشناسان ما کلیک کنید


  ارسال فایل

  بینش‌های مرتبط

  3-Factors-of-a-Blue-Ocean-Strategy

  نقشه ذهنیِ رهبری اقیانوس آبی

  رهبری اقیانوس آبی می‌تواند به سازمان‌ها در آزاد کردن و تحقق اقیانوس ...
  Water-Sea---2560x1600---1610-2560x1600

  عملیاتی کردن رهبری اقیانوس آبی

  رهبران اقیانوس آبی برنده می‌شوند، زیرا وقت و تلاش آنها از فعالیت‌های ...
  The true blue ocean – ProjectVRM

  سیاست اقیانوس آبی: پیروزی ترودو ...

  ترودو، با توجه بیشتر به افراد غیر رأی دهنده، در خلاف جهت سیاسیون سنتی ...
  Inspiring-_-TBS-Education

  نوآوری دگرگون ساز نیاز به ...

  سفر نوآوری دگرگون ساز چالش‌های سختی را به همراه خواهد داشت. نوآوری تحول ...
  عصر جدید نوآوری بالا

  عصر جدید نوآوری

  عصر جدید نوآوری بینش‌ها و شیوه‌های مورد نیاز شما را برای افزایش ...
  بالا

  استراتژیست

  کتاب‌های زیادی در مورد استراتژی در سی سال گذشته نوشته شده است، اما ...
  1 (1)

  هزینه یابی مبتنی بر فعالیت ...

  TDABC یک روش بسیار خوب برای مدیریت منابع محدود سازمانی است. استفاده و بکارگیری ...
  بالا اقیانوس آبی

  استراتژی اقیانوس آبی

  استراتژی اقیانوس آبی به عنوان یکی از برجسته ترین و تاثیرگذارترین کتاب‌های استراتژی ...
  25

  دستاورد اجرا

  دستاورد اجرا به دنبال اتصال استراتژی به عملیات برای خلق مزیت رقابتی است، شش ...
  استراتژی-کارساز

  استراتژی کارساز

  کتاب استراتژی کارساز پنج فرمان را برای از بین بردن فاصله استراتژی تا اجرا ...
  nokia3310

  تصمیمات نوکیا

  اقداماتی که منجر به نزول نوکیا شد، یک داستان هشدار دهنده برای شرکت های ...
  blue-ocean

  استراتژی اقیانوس آبی

  در سال 2005‌، دبلیو چان کیم و رنه مابورگن با تشویق شرکتها برای ترک ...