هیچ پایانی برای نوآوری نیست

رقابت‌پذیری از طریق گسترش

نوآوری در کسب‌وکارها

رهبران نوآور

رشد درآمد،‌ سودآوری و بازده سهامداران خود را  

دو برابر می‌کنند

نوآوری‌های دگرگون‌ساز

در حال تغییر دادن کسب‌وکار ماست

متفاوت بیندیشید

متفاوت عمل کنید

اهمیت نوآوری

چه چیزی بهترین را از بقیه متمایز می‌کند؟ یک سیستم نوآوری در کلاس جهانی که به لحاظ استراتژی،‌ سازگار با قابلیت‌های داخلی شرکت باشد و به اندازه کافی قدرتمند باشد تا بتواند داستان موفقیت را به صورت مستمر از طریق یک سفر نوآوری مستمر به پیش ببرد.

نوآوری ضروری است. تقریباً ۷۵٪ از شرکت‌ها معتقدند که نوآوری یکی از سه اولویت مدیریتی آنها است و ۳۵٪ نیز امتیازی بالاتر از سایرین به آن می‌دهند. پس جای تعجب نیست که یک استراتژی نوآوری برنده به همراه یک سیستم نوآوری مناسب می‌تواند تفاوت بزرگی را ایجاد کند. از سال ۲۰۰۵ تاکنون کسب‌وکارهای موجود در لیست سالانه ۵۰ شرکت برتر نوآوری BCG توانسته‌اند در بازده کل سهامداران دو برابر بهتر عمل کنند.

اما نوآوری کار سختی است. فقط حدود ۳۰٪ از شرکت‌ها فکر می‌کنند که در این امر خوب عمل می‌کنند و این موضوع بسیار چالش‌برانگیزی است. دو حوزه دیجیتال و داده حتی قوی­ترین نوآوران را ملزم می­کند تا به طور مداوم بر قابلیت‌های جدید تسلط یافته و هر چه سریعتر و چابک‌تر فرایند تحقیق و توسعه را به پیش ببرند.

توسعه قابلیت‌های نوآوری

شرکت‌های جا افتاده که در طی زمان در فناوری، ساختار و فرایندهای خود غرق شده‌اند در مواجهه با تغییرات محیطی، بیشتر نیازمند نوآوری هستند. نوآوری در این شرکت‌ها کار دشواری بوده و در عین حال برای بقا و رشدشان بسیار حیاتی می‌باشد.

آنچه شرکت‌های موفق و پیشرو را از دیگران متمایز می‌کند این است که اولاً همه آنها از قابلیت نوآوری در کلاس جهانی برخوردار هستند، و ثانیا استراتژی و فرهنگی دارند که مشوق و محرک نوآوری می‌‌باشد.

برای اکثر شرکت‌ها، بین آرزوهای مدیران برای نوآوری و توانایی اجرای آنها شکاف گسترده‌ای وجود دارد. ما با ایجاد یک سیستم یکپارچه ابتدا مهمترین موانع را از میان برمی‌داریم و سپس نوآوری را در هسته مرکزی فعالیت‌های سازمان قرار می‌دهیم.

_

رهبران نوآور، درآمد، سود و بازده سهامداران دو برابر میانگین سایر شرکت‌های صنعت خود کسب می‌کنند.

شتاب‌دهی نوآوری

ماموریت مرکز شتاب‌دهی نوآوری ناب، ارتقای رقابت‌پذیری اقتصاد کشورمان در مقابل اقتصاد جهانی با توانمندسازی شرکت‌ها و کسب‌وکارها در حوزه نوآوری است. برای تحقق این ماموریت، ما به دو گروه از شرکت‌ها کمک می‌کنیم: شرکت‌های جا افتاده و کسب‌وکارهای نوپا.

ارزیابی و آموزش نوآوری کارکنان

تماس با مابرای ارتباط با کارشناسان ما کلیک کنید
افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است

بینش‌های مرتبط