استراتژی کسب‌ و کار

هر واحد کسب‌­وکار در یک شرکت نیاز به استراتژی خاص خود دارد تا بر رقبای موجود و بالقوه غلبه کند.

در بازارهای آشفته و فزاینده امروز – که با دگرگون­‌سازی دیجیتال و محو شدن مرزهای صنعت مشخص می­‌شود – تدوین و اجرای یک استراتژی برنده از همیشه دشوارتر است. استراتژی واحد کسب­‌وکار یک مکمل مهم برای استراتژی شرکت است. اگر استراتژی شرکتی تعیین تخصیص بهینه سرمایه در بین پورتفولیوی واحدهای کسب‌­وکار استراتژیک باشد، هدف استراتژی واحد کسب‌­وکار تصمیم­‌گیری در مورد نحوه استفاده بهینه از آن سرمایه برای ارزش­‌آفرینی است. یک واحد کسب‌­وکار فقط درصورتی رونق می‌­گیرد که بتواند نیازهای متغیر مشتریان منتخب خود را هم به طور کامل­تر و هم با سود بیشتری نسبت به رقبا تأمین کند.

سه جزء یک استراتژی کسب‌وکار موفق

درک عمیق، ظریف و به موقع از فضای رقابتی، عنصر اساسی استراتژی واحد کسب­‌وکار خوب است. مشتریان برجسته – و اقتصاد و گزینه­‌های آنها – چگونه تغییر می­‌کنند؟ بردارهای بالقوه دگرگونی کدامند؟ منابع سود امروز کجا هستند و چگونه می­‌توانند تصاحب شوند؟ رقبا، چه سنتی و چه نوظهور، چه واکنشی نسبت به تغییر جایگاه خود می‌­دهند؟ چه مدل­‌های جدید کسب‌­وکار قدرتمندی می‌­توانند بازی را تغییر دهند؟ و چه سبکی از استراتژی به احتمال زیاد برنده خواهد شد؟

 

هوشمندی

ارزیابی واضح و صریح منابع واقعی مزیت رقابتی واحد کسب­‌وکار، عنصر مهم بعدی است. چه چیزی به کسب­‌وکار امکان پیروزی در بازارهای امروز و فردا را می­‌دهد؟ آیا مزیت براساس هزینه، قابلیت­‌ها، مالکیت معنوی، دسترسی منحصربه­‌فرد به داده­‌ها، موقعیت در یک اکوسیستم یا سایر عوامل ایجاد شده است؟ آیا برای دستیابی به دارایی‌­ها یا قابلیت­‌های جدید به اقدامات اساسی نیاز است؟ کدام ترکیب از گزینه­‌ها – مشتریان، بازارها و سرمایه­‌گذاری­‌ها – بیشترین پتانسیل را برای ارزش‌­آفرینی نسبت به رقبا دارد؟

 

مزیت

ارتباط مستقیم و چابک بین استراتژی و کسب‌­وکار مولفه نهایی است. روش مناسب برای ایجاد همسویی پیرامون استراتژی چیست؟ چگونه اهداف را تعیین و ابلاغ کنیم؟ چگونه می‌­توان حلقه‌های بازخورد فشرده بازار را ایجاد کرد که یادگیری سریع و انطباق استراتژی را امکان پذیر کند؟

 

اتصال به اجرا

تعریف نقش­‌های پورتفولیو

نتیجه تحلیل پرتفولیو،‌ یک دید متفاوت از نقشی است که کسب‌­وکارهای مختلف باید در پورتفولیوی شرکت­ ایفا کنند. هر واحد دارای یک موقعیت آغازین منحصربه­‌فرد و اهداف خاصی است و باید به صورت جداگانه با آن برخورد شود.

به جای اشتباه­‌های رایج در تخصیص سرمایه براساس اندازه کسب­‌وکار، شرکت­‌ها باید بودجه‌های سرمایه­‌گذاری را براساس نقش هر کسب­‌وکار در کل پورتفولیو تعیین کنند. آیا واحد کسب­‌وکار باید در اولویت رشد باشد یا برای کسب بازده، مدیریت شود؟ یا کاندیدای واگذاری باشد؟

ما دریافته‌­ایم که شرکت­‌های بسیار موفق، جابجایی مجدد منابع را به شکلی پویا انجام می‌­دهند. این شرکت­‌ها با سرمایه‌­گذاری در کسب‌­وکارهای موجود، توسعه یا به دست آوردن کسب­‌وکارهای جدید و خروج از کسب‌­وکارهای با سودآوری کم به طور مداوم رشد می کنند. آنها در برابر تغییرات روزافزون، مصون­تر هستند و به ویژه در اوضاع متلاطم اقتصادی ارزش بیشتری ایجاد می­‌کنند­.

با این حال اکثر شرکت‌­ها در انتقال منابع بین کسب­‌وکارهای خود بسیار کٌند عمل می‌­کنند. هر ساله آنها برای توسعه استراتژی، برنامه‌­ریزی سرمایه، مدیریت استعدادها و بودجه‌­بندی به همان فرایندهای تکراری سالیانه پایبند هستند و طبیعتا نتیجه امروز با نتیجه سال قبل و سال قبل از آن تفاوت کمی دارد.

خدمات گروه ناب در استراتژی کسب‌وکار

مشاور استراتژی گروه ناب به شرکت­‌ها کمک می­‌کند تا با تحلیل یک کسب ­‌و کار بهترین روش برای ارزش آفرینی را انتخاب کند.

تحقیقات ما نشان می‌­دهد که اصلی‌ترین استراتژی که هر شرکتی باید تدوین و اجرا کند استراتژی سطح کسب و کار است. مشاور استراتژی ما به شرکت‌ها کمک می‌کند تا بهترین تصمیمات را برای هر کسب‌وکار اتخاذ کنند. مهمترین خدمات مشاوره ما شامل:

 

انتخاب بازار: با تحلیل‌های عمیق ما به شرکت‌ها کمک می‌کنیم تا مشتریان و غیرمشتریان را شناسایی کنند. انتخاب بازار هدف مهمترین بخش از استراتژی است که شرکت باید انتخاب کند.

ارزش پیشنهادی: با شناسایی آنچه که مشتریان می‌خواهند انجام دهند، نیازهای مشتریان تعیین شده و ارزش پیشنهادی که مایلیم از طریق آن خود را متفاوت از دیگران کرده و برای شرکت ارزش آفرینی کنیم را تعیین خواهیم کرد. این بخش قلب استراتژی است و رویکردهای نوآورانه ما به شرکت‌ها کمک خواهد کرد تا استراتژی عمیقی را تعریف کنند

سیستم فعالیت‌ها: مجموعه فعالیت‌های متفاوتی که برای اجرای ارزش پیشنهادی متفاوت شرکت نیاز است باید تعیین گردد. این سیستم فعالیت‌ها در نهایت در قالب یک سیستم قابلیت متمایز برای شرکت تعریف خواهد شد.

تماس با مابرای ارتباط با کارشناسان ما کلیک کنید
افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است