سودآوری از کسب‌وکار محوری

بازگشت به رشد در شرایط متلاطم

هنگامی که کتاب سودآوری از کسب‌وکار محوری منتشر شد، به پرفروش‌ترین کتاب بین‌المللی تبدیل شد و به صدها شرکت کمک کرد تا پس از انفجار حباب اینترنت راه خود را به سمت رشد سودآور بیابند. در بحران مالی جهانی 2007 ، ارزش بازار جهانی ۲۰ درصد کاهش یافت و ظرف پنج سال بعد از آن نیز ارزش بازار  کاهش یافت و از ۶۱ تریلیون دلار به ۳۸ تریلیون دلار رسید. این موضوع خطرات ناشی از رشد بی فکرانه و در عین حال اغوا کننده را از طریق استراتژی‌های آزمون‌نشده مورد تأیید قرار داد، زیرا شرکت‌ها و صنایع از بخش مالی گرفته تا خرده‌فروشی، از خودرو تا صنایع پیشرفته، همگی از کسب‌وکار محوری خود دور شده و اقدام به توسعه یا خرید کسب‌وکارها و شرکت‌های جدید نمودند. پس از مدتی این شرکت‌های بشدت بزرگ شده، با عواقب تصمیمات خود مواجه می‌شوند.

در این نسخه به روز شده از کتاب، نشان داده می‌شود که اهمیت تمرکز مجدد بر کسب‌وکار محوری بسیار بیشتر از گذشته است. تنها 11 درصد از شرکت‌ها موفق می‌شوند سود و درآمد خود را در طول 10 سال به میزان ۵/۵ درصد یا بیشتر افزایش دهند و هزینه سرمایه خود را پس بگیرند.  اگر در شرایط ذیل قرار گرفته‌اید این کتاب به شما کمک خواهد کرد:

 

  • در اقتصاد پرتلاطم و منابع کمیاب،‌ آیا می‌دانید که موج بعدی رشد سودآور از کجا ناشی می‌شود؟
  • آیا تحولات صنعت به گونه‌ای است که فکر می‌کنید زمان بازتعریف مدل کسب‌وکارتان، که سال‌های متمادی سودآور بوده، فرا رسیده است؟
  • آیا منابع شما به حدی گسترش یافته است که در جبهه‌های متعددی با رقبا مبارزه می‌کنید؟ و نگران موفقیت در این پهنه رقابت گسترده هستید؟
  • آیا تصور می‌کنید که کسب ‌وکار محوری شما هنوز هم از قابلیت‌های بالقوه رشد سودآور برخوردار است اما نمی‌دانید که این ظرفیت سودآوری در کجا نهفته است؟

“سودآوری از کسب‌وکار محوری، ابزارهای اصیل و کاربردی جدیدی برای حمله به مسئله دشوار رشد سودآور ارائه می دهد.”

یک مطالعه گسترده 10 ساله و مطالعات موردی عمیق، نشان می‌دهد که مدیران ارشد و رهبران، امروزه برای احیای کسب‌وکار محوری خود، شناسایی موج بعدی رشد سودآور و توسعه موفقیت آمیز آن، دچار سردرگمی زیادی بیش از هر زمان دیگری در گذشته قرار دارند. سودآوری از  کسب‌وکار محوری، راهنمای مهمی در مورد یکی از اصیل‌ترین رویکردهای استراتژی است که هیچ مدیری نباید خود را از رویکرد و دانش آن بی نیاز ببیند.

آنچه دیگران می‌گویند:

ایجاد تعادل مناسب بین تمرکز بر کسب‌وکار محوری و گسترش در زمینه‌های جدید همیشه چالش برانگیز بوده است. این کتاب،‌ ابزارها، چارچوب‌ها و مطالعات موردی فوق‌العاده مفیدی را برای انتخاب‌های استراتژیک در یک محیط متلاطم ارائه می‌دهد.

دبرا دانمعاون سابق، مدیر استراتژی و عملیات شرکت هیولت پاکارد

نویسندگان رویکردهای قانع کننده‌ای برای رشد پایدار و سودآور ارائه می‌دهند. آنها رویکرد تازه‌ای را برای توسعه استراتژی شرکت ارائه می‌دهند و مطرح می‌کنند که وظیفه مدیرعامل این نیست که نباله رو آخرین مُد روز از پیشگامان کسب‌وکار صنعت خود باشد، بلکه تمرکز آنها باید بر ایجاد یک کسب‌وکار برنده باشد.

مارک ووسنررئیس هیات مدیره سابق و مدیرعامل، برتلسمان AG

امروز برای مدیران عامل و مدیران شرکت‌ها چه در “اقتصاد قدیمی” و چه در “اقتصاد جدید” که به دنبال رشد هستند، این کتاب همانند یک کتاب مقدس است.

بروک بایرزسرمایه‌گذار خطرپذیر، کلاینر پرکینز

گروه ناب خدمات مشاوره‌ای خود را در حوزه استراتژی براساس مجموعه‌ای ترکیبی از رویکردهای استراتژی ارایه می‌دهد. پالت استراتژی به عنوان یک راهنمای مهم برای انتخاب رویکرد استراتژي مناسب شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گروه ناب به شرکت‌ها کمک می‌کند تا به یک رشد سودآور پایدار دست یابند.

تخصص ما در استراتژی‌های رشد به شرکت‌ها این اطمینان را می‌دهد که در شرایط عدم قطعیت و اقتصاد پرتلاطم که متاثر از محیط داخل و خارج از کشور قرار دارد،‌ بهترین استراتژی‌های را انتخاب کنند. ما به شرکت‌ها کمک می‌کنیم تا استراتژی شرکت را تدوین کنند و سپس در ادامه تسری آن را استراتژی کسب‌وکار طراحی کنند.

بینش‌های مرتبط

آینده بانکداری

آینده بانکداری: چگونه بازیگران فناوری ...

شرکت‌های فناوری مگا مانند آمازون، اپل، متا و آلفابت(شرکت مادر گوگل)، وارد ...
استراتژی اقیانوس آبی

استراتژی اقیانوس آبی – مطالعه موردی ...

مبدا فعالیت‌های سامسونگ لوازم الکترونیکی نبود. در سال 1938 بنیانگذار سامسونگ، بیونگ چول ...
مدل کسب و کار

آینده بانکداری: سودآوری بانک‌ها ...

مدل‌های جدید کسب‌وکار در بانکداری دیجیتال باید بتوانند با چالش‌های اصلی ...
image

آینده تجربه کاربری بانکداری: دستیار ...

تقریباً یک پنجم از پاسخ دهندگان در نظرسنجی ایالات متحده گفتند که از دستیارهای ...

استراتژیکتاب های ناب

استراتژیاستراتژی رشد