استراتژی‌های نوآوری

 

شکل‌دهی به آینده از طریق نوآوری‌های جهشی

معتقدیم که هر سازمانی می‌تواند و باید نوآور باشد. نوآوری می‌تواند از منابع مختلفی اتفاق بیفتد و به اشکال مختلفی به وجود آید، اما فقط شرکت‌هایی که قابلیت نوآوری داخلی را ایجاد می‌کنند می‌توانند رشد و سودآوری را حفظ کنند. به اپل، گوگل یا آمازون فکر کنید، چند بار در مورد فرهنگ یا فرآیند نوآوری آنها مطلب خوانده‌اید. گروه مشاوره ناب به شرکت‌ها کمک می‌کند تا با توسعه کارکنان و تیم‌ها، اجرای فرایندهای نوآوری و بهینه‌سازی ساختار سازمانی خود برای پشتیبانی از نوآوری‌، قابلیت‌های نوآوری خود را توسعه دهند.

ساختار

یکی از بزرگترین موانع نوآوری عدم هماهنگی در شرکت‌ها است. ساختار سازمانی نقش تسیهل‌گری بسیار مهمی برای همکاری بازی می‌کند. برخی از بهترین شیوه‌های نواوران موفق از جمله تغییر مسیر گزارش‌دهی افقی به جای ارتباطات عمودی‌، ایجاد فضاهای فیزیکی برای همکاری و سازماندهی براساس گروه‌های کاری به جای افراد است.

البته یک نسخه واحد برای همه سازمان‌ها وجود ندارد و بدیهی است که با توجه به وضعیت داخلی و شرایط محیطی برای سازمان‌های مختلف ساختارها و شیوه های متناسب متفاوتی طراحی می‌شود.

به عنوان مثال بی‌ام‌دبیلو از یک رویکرد بسیار متمرکز برای نوآوری استفاده می‌کند. تیم‌های پروژه شامل افرادی از همه بخش‌های ‌سازمان از جمله: مهندسی، طراحی، تولید، بازاریابی، خرید و امور مالی می‌شوند که به مرکز تحقیق و نوآوری فراخوانده می‌شوند تا ارتباطات را بهبود ببخشند.

از طرف دیگر، سازمان‌هایی مانند گوگل از یک رویکرد غیر متمرکز استفاده می‌کنند. این شرکت به هریک از کارکنان خود این فرصت را می‌دهد تا در ایجاد محصولات و خدمات جدید مشارکت داشته باشند – و برای این کار هر شرکتی قانون خود را وضع می‌کند مانند قانون 20٪ ، جایی که کارکنان مجاز هستند تا یک روز در هفته  بر روی هر پروژه‌ای که مایل هستند فعالیت کنند.

نقش ما کمک به شرکت‌ها برای یافتن ساختار سازمانی است که به بهترین وجه در راستای اهداف استراتژیک آنها باشد. ما معتقدیم که این استراتژی است که ساختار را شکل می‌دهد و نه عکس آن: شرکت‌های نوآور، فرهنگ‌های نوآوری می‌سازند. نیازی به گفتن نیست که رهبری عالی برای تحقق سریع تغییرات بسیار مهم است.

کار ما شامل تجزیه و تحلیل وضعیت فعلی، ارائه مشاوره بر اساس بهترین شیوه‌ها و اجرای آنها است

فرآیندها

سازمان‌های نوآور سازمان‌هایی هستند که کلیه کارکنان خود را به نوآوری تشویق می‌کنند، از ایده‌های جدید و رویکردهای جدید استقبال می‌کنند، روش‌های متعارف تفکر و انجام کار را به چالش می‌کشند، حامی فرآیندهای داخلی هستند که از نوآوری پشتیبانی می‌کنند، منابع لازم را برای توسعه و اجرای ایده‌های جدید تخصیص می‌دهند و بالاخره به تلاش‌های نوآورانه پاداش می‌دهند.

خدمات ما شامل ارزیابی قابلیت‌ها و توصیه‌های نوآوری در مورد چگونگی تعریف نوآوری در داخل، اندازه‌گیری نوآوری در سازمان و نحوه پاداش‎‎دهی است. فرآیندهای نوآوری برای سازمان‌ها بسیار مهم است و نقش ما مشاوره و اجرای مناسب آنها است.

افراد

نیروی انسانی نقشی بی بدیل در پیشبرد اهداف و توانمندسازی سازمان دارد. با گذر زمان و افزایش تحولات فناوری رقابت بر سر جذب نخبگان و از آن مهمتر توانمندسازی کارکنان به منظور افزایش نوآوری،‌ اهمیت بیشتری می‌یابد. تحول در یک کسب‌وکار با تیم‌هایی که برای اجرای استراتژی‌های نوآورانه و تغییر کار می‌کنند، آغاز و به پایان می‌رسد. ما به بخش‌های مختلف صنعت و شرکت‌ها کمک می‌کنیم تا بتوانند با توانمندسازی تیم‌ها و پرورش نیروهای انسانی نوآور،‌ در جهت تحقق اهداف مشترک حرکت کنند.

تماس با مابرای ارتباط با کارشناسان ما کلیک کنید


ارسال فایل

بینش‌های مرتبط

restricted-season-1-1195565
نوامبر 16, 2020

انحصار و رقابت

برای اولین بار در سال 1911 ، دیوان عالی ایالات متحده دریافت كه شرکت استاندارد اویل از نیوجرسی، بزرگترین شرکت نفتی ...
little-cute-girl-with-light-bulb-hand-sitting-hank-wires-electricians-concept-ideas
نوامبر 16, 2020

رقابت و رفاه

نقش سیاست‌های ضدانحصار به منظور ترویج و محافظت از رقابت، در نهایت ایجاد عدالت و رفاه مصرف‌کننده است ...
boy-girl-pulling-rope-playing-tug-war-park
نوامبر 16, 2020

انواع رقابت‌پذیری

در یک اقتصاد جهانی که به طور فزاینده‌ای بازار محور است، اقتصاد ملی برای توسعه و پیشرفت باید رقابتی ...
27105
نوامبر 16, 2020

پنج روند اقتصاد جهانی

گزارش رقابت جهانی 2019 یک قطب نمای اقتصادی بسیار ضروری است‌، که 40 سال تجربه محک‌زنی محرک‌های بلندمدت ...